• Пути к себе
  показать все рубрики (161)
 • Авторам и Реклама
 • Як медитація робить цей світ кращим?

  rina ramanova 104 Просмотров

  Будуючи світле майбутнє для себе та своїх дітей, вирішуючи глобальні екологічні проблеми, борячись із корупцією, ліквідовуючи безграмотність, вишуковуючи ліки проти смертельних хвороб, надаючи волонтерську допомогу країнам третього світу, збираючи гуманітарку для потребуючих у власній країні, роблячи ще силу-силенну всього суспільно-корисного та важливого, – лікуєш лишень симптоми, але не усуваєш збудника хвороби.

  Давні мудреці знали, що корінь всіх людських проблем лежить в нашому егоїзмі та нерозумінні справжньої суті речей. І особливо – в нерозумінні свого справжнього Я.

  За великим рахунком, всі глобальні проблеми людства походять з того, що воно, людство, – в цілому та по окремості, – хоче бути щасливим і шукає способи, як цього стану щастя і гармонії досягнути. Всі шукають щастя, однак мало кому вдається його насправді знайти.

  Допоки людина ототожнює себе із тілом – фізичним (зовнішність, раса, нація) або ментальним (розум, характер, звички), – вона шукатиме щастя в задоволенні потреб свого тіла.
  Іноді – намагаючись також паралельно задовільнити тілесні потреби тих, кого вона вважає своїми друзями, родичами, побратимами, співвітчизниками.
  Дуже часто (свідомо чи несвідомо) роблячи все це за рахунок тих, кого вона своїми друзями, родичами, побратимами, співвітчизниками не вважає.

  Однак жодне задоволення фізичного або ментального тіла не здатне задовільнити душу. Трохи спогадів та самоаналізу – і можна зрозуміти це на прикладі безлічі ситуацій із власного життя.

  Те, що відоме з давніх священних текстів, нарешті підтверджують досліди сучасних вчених. Існує окремий вид енергії – духовна енергія – і саме таку (духовну) природу має кожен із нас.
  Саме наявність душі в тілі дає можливість йому функціонувати. Це досить обширна тема, ми не будемо її зараз деталізувати. Згадайте лишень, як виглядає жива людина і труп людини – і відразу зрозумієте різницю між матерією, в якій є душа (життєва сила) та матерією, в якій душі нема.

  Жодне, най навіть безкінечно вишукане, задоволення фізичних потреб не здатне втамувати духовний “голод”, оскільки всі ці способи задоволення лежать в матеріальній площині.

  Мантра-медитація дає можливість відчути справжнє внутрішнє щастя та гармонію. Слово “мантра” в перекладі з санскриту означає “ман” – розум та “тра” – підносити. Мантри допомагають піднести розум над матеріаліалістичною свідомістю та занурити його в духовний вимір.

  Для того, щоб в світі панували мир і гармонія, мир і гармонія повинні, насамперед, панувати всередині нас самих.
  Для того, щоб дійсно бути щасливим, – потрібно перестати жити так, ніби ми є своїм тілом чи розумом, і нарешті спробувати жити, як душа.

  Мантра -медитація – перший крок до інтелектуального розуміння та внутрішнього усвідомлення цих речей.

  нам важно ваше мнение: оставьте комментарий