• Пути к себе
  показать все рубрики (161)
 • Авторам и Реклама
 • Як відпочити від соціуму, і не стати при цьому “білою вороною”?

  rina ramanova 140 Просмотров

  Люди – соціальні істоти. Ми живемо в соціумі, працюємо в соціумі, закохуємось, народжуємо та виховуємо дітей, розважаємось – для всього цього нам потрібний якийсь соціум. Най навіть він складатиметься з обмеженої кількості людей.

  Втім, часом ловиш себе на думці, а чи не податися деінде світ за очі, подалі від того соціуму, поближче до дикої природи? В місця, де не ловить мобільний зв’язок, відсутній вайфай, та нема опцій для підзарядки ноутбука…

  Відпочивати від спілкування – це нормально, мати щоденно час на себе самого – це нормально.
  Але якщо бажання втікти подалі та на якнайдовше навіть після тривалого буття насамоті не вщухає – потрібно переходити до більш дієвих методів відпочинку від соціуму.

  1) ПРОКИДАЙТЕСЬ ВДОСВІТА
  Світанок – найкрасивіший час доби, втім більшість людей в цей час ще сплять – якось так висловився Леннон. Скористайтеся з можливості побачити щось прекрасне та не бути при цьому потревоженим кимось, – переведіть будильник на пару годин назад. Най навіть зараз, взимку. Світанок в грудні – це не та сама п’ята ранку, як світанок в червні. Зазвичай грудневі світанки застають нас по дорозі на роботу чи навчання. Скористайтеся з більш раннього підйому, щоб дістатися до місця призначення раніше, і поки всі товчуться в транспорті – поспостерігати перші промені сонця над містом.

  2) ТРИМАЙТЕ МОБІЛЬНИЙ ВИКЛЮЧЕНИМ з 21-00 і до 8-00 
  Дуже мало хто з нас працює на якійсь такій супер важливій роботі, що може подзвонити Президент та дати команду натиснути червону кнопку в алюмінієвій валізці.. Нічний час – це час на відпочинок, і інші люди, якщо вони навіть не мають відповідного виховання – дуже скоро навчаться не турбувати вас в цей час. До речі, більшість соціофобів зізнаються, що саме пізні вечірні та ранні ранкові дзвінки псують їм настрій найбільше.

  3) НЕ НЕХТУЙТЕ ВЛАСНИМ ХОБІ
  Коли ви востаннє робили щось, що вам подобається та цікаво – просто тому, що саме ви (а не ваші друзі, родичі, чи керівництво) хотіли би це зробити? В дитинстві в кожного з нас була сила-силенна ігор, в які ми гралися наодинці із собою – ми збирали сірникові коробки, фантики, кепси, робили орігамі, малювали картини, конструювали моделі, вчились грати на музичних інструментах, писали пригодницькі романи та вивчали карту зоряного неба. Скажіть, що таке суттєве змінилося в вашому житті за ці роки, що ви забули про свої хобі та ніколи не приділяєте їм часу? Відновіть колишні інтереси – це дуже класно допомагає відключитися від соціуму, з його обов’язками та регламентами.

  4) ПРАКТИКУЙТЕ МЕДИТАЦІЮ
  Медитація – це ваш особистий час, який ви витрачаєте на відновлення та самопізнання. Медитувати можна в групі, а можна і насамоті. Навчитись медитації ніколи не рано, ніколи не пізно, і завжди корисно. Медитація – це найдієвіша практика для буття собою та відновлення власних міжособистісних кордонів, які інші люди так часто люблять порушувати.

  Як бачите, – поради прості, втікати в гори або в пустелю – не вимагається. Залишилось – просто взяти, і почати застосовувати у власному житті:)

  нам важно ваше мнение: оставьте комментарий